کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی ذخيره فيلم هاي دوربين مدار بسته
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

در مسیرِ عاشقی

بازدید : 15
شنبه 25 ارديبهشت 1400 زمان : 8:44

ذخيره فيلم هاي دوربين مدار بسته

قطعا يکي از مهم ترين وظايف سيستم هاي مداربسته ثبت و ضبط رخدادها و وقايعي مي باشد که در آن محل به وقوع پيوسته اند. دوربين هاي نظارتي با ضبط فيلم مي توانند به حل و فصل جرائم مختلف کمک شاياني کنند و يا در مواردي ديگر با مطلع ساختن افراد از حوادث و يا رويدادهاي پيشين، آن ها را از اتفاقات پيش آمده آگاه سازند. با اين حال شايد اين سوال در ذهن شما خطور کند که تصاويري که به صورت زنده و مستقيم از دوربين مدار بسته خود مشاهده مي کنيد در چه جايي ذخيره مي شوند؟ آيا اين کار را واقعاً انجام مي دهند؟ آيا امکان مشاهده و باز پخش مجدد اين فيلم ها وجود دارد؟ سيستم هاي نظارتي چگونه مي توانند به صورت مداوم در حال ضبط تصاويري باشند که از طريق دوربين مداربسته گرفته مي شود؟ تمامي اين سوالات مباحثي هستند که ممکن است در هنگام خريد يک دوربين مدار بسته ذهن شما را درگير خود کند. در اين مقاله سعي بر آن شده تا با بررسي شيوه هاي ذخيره سازي در سيستم هاي مداربسته، به بهترين نحو ممکن سوالات شما را پاسخ دهيم، همراه ما باشيد.

ابزارها و روش هاي ذخيره سازي داده هاي دوربين مدار بسته

اطلاعات جهت ثبت، به يک دستگاه و يا سيستم ذخيره ساز نياز دارند. ذخيره سازي داده ها در واقع نوعي فناوري به حساب مي آيد که با ثبت اطلاعات ديجيتال بر روي دستگاه هاي ضبط کننده و يا حافظه هاي جانبي به وقوع مي پيوندد. ابزارهاي ذخيره سازي از جمله حافظه و دستگاه هاي ديجيتال، يکي از بخش هاي اصلي در سيستم هاي نظارتي همچون دوربين مدار بسته مي باشند که براي حفظ اطلاعات دريافتي بسيار ضروري و مصرف کنندگان همواره به آن تکيه مي کنند. راه حل هاي متنوعي براي ذخيره سازي تصاوير دوربين مداربسته Turbo HD وجود دارد که در ادامه گزينه هاي مختلفي از اين روش هاي ضبط اطلاعات را بررسي خواهيم کرد.

ذخيره سازي تصاوير به وسيله دستگاه هاي ضبط کننده دوربين مداربسته

تجهيزات ثبت کننده تصاوير در سيستم هاي نظارتي شامل دستگاه هايي از جمله DVR ، NVR و XVR ها مي باشند که هر کدام با توجه به تکنولوژي و فناوري که در ساخت آن ها به کار گرفته شده است، داراي کارکرد و ظرفيت متفاوت در ذخيره سازي هستند. هر کدام از اين دستگاه ها توانايي پشتيباني از تعدادي (در بعضي موارد محدود و در بعضي موارد نامحدود) هارد اينترنال جهت ذخيره سازي اطلاعات را دارند و در کنار اين قابليت، امکان اتصال فلش و يا هارد هاي جانبي را نيز جهت ثبت اطلاعات بيش تر فراهم آورده اند. خريد اين نوع دستگاه هاي ضبط کننده را مي توان به عنوان يکي از ابتدايي ترين روش ها جهت ذخيره اطلاعات و تصاوير دوربين مدار بسته AHD تلقي کرد. البته نکته اي که در اينجا شايان ذکر است اين مي باشد که رسانه هاي ذکر شده روشي مطمئن تر براي پرداختن به اين مسئله هستند. در ادامه همراه ما باشيد تا با کارکرد هر کدام از اين دستگاه ها در ضبط داده هاي تصويري آشنا شويم.

بيشتر بخوانيد: هايک ويژن

دستگاه ضبط تصاوير DVR

DVR ها به عنوان يکي از رايج ترين دستگاه هاي ضبط کننده تصاوير سيستم هاي نظارتي به شمار مي روند. اين دستگاه متناسب با تکنولوژي رو به رشد دوربين مداربسته آنالوگ (Analog) مي باشد. در واقع اگر در پروژه نظارتي خود از سري دوربين هاي آنالوگ بهره مي بريد، به راحتي مي توانيد با خريد اين دستگاه که در مدل هاي متفاوت عرضه شده است، در جهت ضبط تصاوير مشاهده شده، اقدام کنيد. لازم به ذکر است که هر کدام از اين ضبط کننده ها با توجه به مدل هاي متنوعي که دارا مي باشند، از ميزان مشخصي هارد ديسک هاي داخلي پشتيباني مي کنند که با توجه به اين تنوع و ميزان پشتيباني از هارد ها، خريد اين حافظه ها به صورتي مجزا صورت مي گيرد. همچنين بر حسب نياز و دسترسي بيش تر به فضاي ذخيره سازي مي توانيد با استفاده از پورت USB که در اين دستگاه ها تعبيه شده است، از يک هارد ديسک خارجي و فلش نيز بهره بريد.

دستگاه ضبط تصاوير NVR

اين نوع از دستگاه ضبط کننده ديجيتالي، وظيفه ضبط و مديريت تصاوير ارسال شده از دوربين مدار بسته تحت شبکه (IP) را عهده دارد مي باشد. تنها وجه تمايز اين دستگاه ها نسبت به ضبط کننده هاي DVR، پشتيباني از دوربين هاي شبکه و سرعت عملکرد بهتر آن ها در ذخيره سازي تصاوير با کيفيت بالاتر است. تنها از اين دستگاه مي توانيد در صورتي استفاده نماييد که دوربين هاي نظارتي شما از نوع تحت شبکه باشند. ضبط کننده هاي NVR نيز همانند DVR ها از تعداد مشخصي هارد پشتيباني کرده و امکان اتصال فلش و يا هارد هاي اکسترنال را نيز فراهم آورده اند که با توجه به مدل هاي آن ها، اين ميزان پشتيباني مي تواند متغيير باشد.

دستگاه ضبط تصاوير XVR

با ورود سري جديدي از سيستم هاي تصويري در بستر آنالوگ (HD Analog)، دستگاه هاي ضبط کننده اي ارائه شد که علاوه بر پشتيباني از دوربين هاي آنالوگ، قابليت اتصال دوربين مداربسته تحت شبکه را نيز در آن شاهد بوديم. اين دستگاه ها نسلي جديد تري از ضبط کننده هاي تصاوير دوربين مدار بسته مي باشند که امکان ذخيره سازي تصاوير دوربين هاي آنالوگ و IP را فراهم ساخته اند.

بد نيست اين نکته را هم بدانيد:

در صورتي که مي خواهيد دستگاه شما (XVR,NVR,DVR) ذخيره سازي تصاوير را به صورتي مداوم در بازه زماني طولاني مدت انجام دهد، بايستي به سراغ سرورهاي کامپيوتري برويد. زيرا اين نوع از ضبط کننده هاي تصاوير در بهترين حالت خود از 8 هارد HDD با ظرفيت هاي 6 و 8 ترا بايت پشتيباني مي کنند.

ذخيره سازي تصاوير دوربين مدار بسته بر روي رايانه و سيستم هاي شخصي

يکي ديگر از گزينه هايي که به منظور ضبط فيلم هاي دوربين مدار بسته در اختيار داريد، استفاده از رايانه شخصي مي باشد. شما مي توانيد با توجه به بودجه اي که در اختيار داريد، يک سيستم کامپيوتري متناسب با ابعاد پروژه نظارتي خود فراهم کنيد و ضبط و ذخيره سازي فيلم هاي دوربين مداربسته را در اين نوع سيستم ها تجربه نماييد. اين روش مي تواند مشکل شما را در ذخيره سازي فايل هاي تصويري در مدت زماني بالا به بهترين نحو ممکن برطرف کند. اين فيلم ها در هارد ديسک رايانه و يا کامپيوتر ذخيره مي شوند. از آنجايي که سيستم هاي کامپيوتري، امروزه مي توانند از ميزان زيادي هارد و فضاي ذخيره سازي پشتيباني کنند، ديگر هيچ محدوديتي شامل شما در زمينه ثبت اطلاعات نمي شود. شايد بتوان گفت با افزايش قيمت تجهيزات کامپيوتري از جمله فضاهاي ذخيره سازي HDD، توان فراهم آوردن آن ها به ميزان قابل توجهي شما را دچار مشکل کند. حال بايد با توجه به گستردگي پروژه نظارتي خود اين مهم را در نظر داشته باشيد که به چه مقدار ظرفيت حافظه جهت ذخيره سازي احتياج پيدا خواهيد کرد و به منظور ضبط 24 ساعته و هر هفت روز هفته، رايانه شما مي بايست از فضاي ذخيره سازي بالايي برخوردار باشد.

دوربين مداربسته

ذخيره سازي تصاوير به وسيله حافظ هاي SD Card

امروزه با رشد روز افزون تکنولوژي در سيستم هاي مداربسته تحت شبکه، شاهد به وجود آمدن روش هاي مختلفي در ضبط تصاوير دوربين مدار بسته بوده ايم. کاربران اين اختيار را دارند که با توجه به شرايط پروژه نظارتي شان که شامل تعداد دوربين ها، مختصات پروژه و ساير محدوديت ها مي شود، از شيوه هاي مختلفي در جهت ثبت تصاوير دريافتي استفاده نمايند. شرکت هاي فعال در اين زمينه، با در نظر گرفتن شرايط خاص نظارتي، دوربين هاي تحت شبکه اي طراحي نموده اند که امکان اتصال حافظه SD و ضبط تصاوير بر روي اين حافظه ها را دارند. در اين حالت کافيست که پس از نصب و تامين نمودن برق دوربين مداربسته، تنظيمات مربوط به ضبط تصاوير بر روي حافظه SD کارت را انجام دهيد. البته از اين نکته غافل نشويد که ميزان ذخيره سازي اطلاعات و تصاوير از اين طريق، به دليل ظرفيت پايين برخي از حافظه هاي SD، در بازه هاي زماني کوتاه مدت صورت مي پذيرد.

ذخيره سازي تصاوير به وسيله دوربين مداربسته در محيط ابري

ضبط و ذخيره سازي فيلم هاي دوربين مداربسته در فضاي ابري گزينه اي است که مي تواند در کنار هزينه بالايي که در بر دارد مورد استفاده قرار گيرد. اين روش مدرن در ذخيره سازي فايل ها و اطلاعات، در ميان کاربران جهاني به محبوبيت بالايي دست يافته است. فضاي ابري، در واقع يک بستر ذخيره سازي داده مي باشد که اين امکان را براي شما مهيا مي سازد که بدون هيچ گونه دستگاه ذخيره ساز فيزيکي و تنها از طريق اينترنت فايل هاي خود را بر روي فضاي ذخيره سازي مجازي ذخيره نماييد. از مزاياي بارز اين روش ذخيره سازي، مي توان به قابليت دسترسي به اطلاعات از هر کجاي دنيا، تنها با مراجعه دوباره به سرور مورد نظر از طريق اينترنت اشاره کرد. ميزان فضاي ذخيره سازي در فضاي ابري کاملا به نياز شما بستگي دارد که مي توانيد اين فضاهاي ذخيره سازي را از شرکت هاي گوناگوني که در اينترنت در اين زمينه خدمات رساني مي کنند، با هزينه هاي مختلف خريداري نماييد. البته بايد به اين نکته توجه داشت که ثبت و ذخيره سازي تصاوير دوربين هاي آنالوگ در محيط ابري، تنها با اتصال آن ها به دستگاه هاي XVR ممکن مي شود و در دوربين مدار بسته تحت شبکه با استفاده از ضبط کننده هاي NVR مي توان به اين مهم دست يافت.

اهميت ذخيره سازي تصاوير دوربين هاي مدار بسته

محافظت و نگه داري از اطلاعات به واسطه عناصر ذخيره سازي همچون هارد و فضاي ابري، از مهم ترين چالش هاي اين نوع سيستم ها به شمار رفته که همواره از اهميت بالايي برخوردار بوده اند. ما با دستيابي به اطلاعات تصويري ذخيره شده مي توانيم جهت شناسايي مجرمان و يا بررسي ساير جرايم و حوادث اقدام به عمل آوريم. در واقع اين اطلاعات به طور کل مي توانند در بسياري از موارد، کارساز و مفيد باشند و نقش مهمي را ايفا کنند. لازم به ذکر است که در سال هاي متمادي، پيشرفت فناوري در اين زمينه سبب شده است تا شاهد رويکردهاي متفاوتي در ضبط تصاوير سيستم هاي نظارتي باشيم. پيدايش و دستيابي به حافظه ها و روش هاي مختلف جهت ثبت و ضبط اطلاعات، روند ذخيره سازي را تا حد چشمگيري آسان کرده است. در همين راستا جهت ثبت اطلاعات خود مسير سخت و يا دشواري را پيش رو نداريد و تنها با جمع آوري مقداري اطلاعات مي توانيد چگونگي و نوع ذخيره سازي فايل ها و اطلاعات خود را در اين نوع سيستم ها مشخص نماييد.

5 عاملي که ظرفيت ذخيره سازي هاردديسک سيستم را تعيين مي کنند:

1. حجم و تعداد هارد مهمترين عامل در مدت زمان ضبط دوربين مداربسته

مهمترين عامل در توانايي ذخيره سازي دوربين هايک ويژن ظرفيت هارد ديسک(ها) است. هيچ دستگاه DVR يا NVR اي در دنيا همراه با حافظه داخلي فروخته نمي شود و شما بايد براي آنها به صورت جداگانه هارد ديسک خريداري کنيد. هرچه تعداد و ظرفيت هارد ها بيشتر باشد سيستم زمان بيشتري تصاوير را ذخيره مي کند.

2. تعداد دوربين ها

اگر شما فرضا يک هارد 4 ترابايت و 6 عدد دوربين داشته باشيد مدت يک هفته (فرضي) ضبط مي کند ولي اگر تعداد دوربين ها دوبرابر شود به هاردي با ظرفيت بالاتر نياز خواهيد داشت. پس هرچه تعداد دوربين ها بيشتر شود به تعداد هارد با ظرفيت بيشتري نياز خواهيد داشت.

3. کيفيت دوربين ها

دوربين هاي هايک ويژن داراي کيفيت تصويرهاي مختلفي مانند HD، FULL HD، 4K و … هستند که انتخاب هر کدام از آنها در ميزان فضايي که از هارد اشغال مي کنند تاثيرگذار است. براي مثال اگر شما ده عدد دوربين HD هايک ويژن با هاردي با ظرفيت مشخص داشته باشيد و چنانچه براي مثال مدت زمان ذخيره سازي آن تا يک ماه باشد اين مدت در مورد دوربين هاي FULL HD به کمتر از يک ماه کاهش مي يابد. پس هرچه کيفيت و رزولوشن دوربين هايک ويژن بيشتر باشد طبيعتا فضاي ذخيره سازي شما هم زودتر پر مي شود.

4. حالت ضبط

دستگاه هاي DVR هايک ويژن داراي حالت هاي ضبط متفاوتي هستند. متداول ترين حالت ضبط حالت Continues يا مداوم است که به صورت بي وقفه ضبط مي کند. حالت ديگر حالت Motion Detection هايک ويژن است. دستگاه در اين حالت زماني شروع به ضبط مي کند که از جلوي دوربين شيء متحرکي عبور کند. طبيعتا در اين حالت به خاطر اينکه ضبط در زمان هاي ورود شيئ متحرک انجام مي شود، فضاي ذخيره سازي ديرتر تمام مي شود، به ويژه اگر دوربين در محيط هايي با رفت و آمد محدود نصب شده باشد.

5. تعداد فريم در ضبط

همانطور که مي دانيد هر يک ثانيه تصوير زنده از 25 فريم تشکيل شده است. در تنظيم نحوه ضبط DVR هايک ويژن تعداد فريم ها را بر روي 15 فريم در هر ثانيه مي گذارند. زيرا هرچه تعداد فريم ها بيشتر باشد فضاي بيشتري را اشغال خواهند نمود.

بيشترين مدت زمان ذخيره سازي در کدام مدل از دستگاه‌هاي DVR و NVR هايک ويژن است؟

بالاترين مدت زمان ذخيره سازي در NVR هاي سري 9600 هايک ويژن است. اين دستگاه ها قدرتمند ترين سري NVRهاي هايک ويژن هستند که داراي قابليت هاي پيشرفته اي همچون RAID، پشتيباني از ويژگي هاي هوشمند مانند تشخيص چهره، پلاک خواني و … هستند. اين دستگاه ها قابليت پشتيباني از 16 عدد هارد با ظرفيت 6 ترابايت را دارند.

تي وي تي

خروجي گرفتن از فيلم هاي ضبط شده دوربين مداربسته روي فلش يا هاردديسک

براي خروجي گرفتن از فيلم هاي ضبط شده دوربين مداربسته يوني ويو بر روي فلش يا هاردديسک، ابتدا در صفحه ي اصلي دستگاه کليک راست کرده و گزينه ي Menu را انتخاب کنيد.

در مرحله ي بعدي بر روي گزينه ي Back up و سپس گزينه ي Recording کليک کنيد.

دوربين هاي مدار بسته مورد نظر را انتخاب کنيد.

اکنون حالت بازبيني مورد نظر را انتخاب کنيد:

 • Normal Type: ضبط براساس تنظيم دستي يا خودکار
 • Type Event: ضبط براساس تغييري در تصوير مانند حرکت، نور و ...
 • VCA Type: ضبط بر اساس تشخيص چهره
 • File Type: ضبط بر اساس تصاوير قفل شده و قفل نشده در Live View

تاريخ و ساعت شروع ضبط را وارد کنيد.
اکنون تاريخ و ساعت پايان ضبط را وارد کنيد.
با کليک بر روي Search فيلم هاي ضبط شده در زمان مورد نظر شما نمايش داده خواهد شد.

در پنجره جديد دوربين مداربسته تحت شبکه، روز و زمان هاي ضبط شده، نمايش داده مي شوند.
اکنون بر روي Backup و يا براي ذخيره همه موارد يافت شده Backup All کليک کنيد.

در صفحه ي جديد حافظه خارجي متصل به دستگاه، به شما نمايش داده مي شود.

با انتخاب Backup فايل هاي شما بر روي حافظه خارجي (فلش و يا هاردديسک) ذخيره مي شوند.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 3

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • نرم افزار سي آر ام - CRM
 • موسسه مهاجرتی
 • چيتا وي پي ان
 • چيتا وي پي ان
 • تعمير يخچال فريزر ال جي در اصفهان
 • آموزش رايگان سئو سايت
 • موسسه حقوقی
 • حفاظ پنجره
 • سايت آشپزي
 • ايفون اقساط
 • خواص گلاب برای واژن
 • امکانات سامانه پیامک
 • امکانات سامانه پیامک
 • دانلود فيلم 2021
 • کاوه خبر
 • @smin_slehi
 • سایبان کولر
 • آموزش برنامه نويسي اندرويد
 • سایبان برقی منصف
 • Chocolate Milkshake
 • مزيت تعمير پرينتر در محل
 • سئو کار حرفه اي
 • کوچک کردن معده
 • آموزش برنامه نويسي آنلاين
 • دانلود کتاب Top Notch
 • جي پي اس ماشين
 • خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل
 • تيتانيوم دي اکسيد
 • تيتانيوم دي اکسيد
 • بيوگرافي صمد وليزاده
 • طراحي ويلا
 • خبرگذاري آراد
 • شرکت اتيه انرژي تلاش
 • بام ساز مجري سقف شيرواني
 • فروشگاه اينترنتي بانيليون
 • گات ترکي
 • باغ ايراني
 • تهران گاردن
 • https://www.weandroid.ir/
 • صنعت گستر سامان
 • لنت لاين
 • فروشگاه اينترنتي شهر تلويزيون
 • سيلک فکتوري
 • بيسکوتي کيک
 • فروشگاه اينترنتي خانم گل
 • سئو سایت اصفهان
 • خرید زمین در سهیلیه کرج
 • فروشگاه اينترنتي تاپ فروش
 • فیلم خارجی 2022
 • دوربین مدار بسته
 • لیست قیمت دوربین تیاندی
 • لیست قیمت دوربین تیاندی
 • موبو ارز
 • طراحي وب سايت
 • خودروبر امید
 • باغ استور
 • خرید رپورتاژ دانشگاهی
 • محصولات نانوسان
 • انگلیسی کودکان
 • انگلیسی کودکان
 • انگلیسی کودکان
 • ایمن پیشتاز
 • stories for kids free
 • Moonzia
 • آموزش نقاشی کودکانه زیبا
 • تحصیل در قبرس شمالی
 • دانلود بازی برای کامپیوتر
 • زندگی در قبرس
 • بارداری
 • زندگی در قبرس
 • تبلیغات پاپ آپ
 • آیین نامه راهنمایی و رانندگی
 • 4راه تبلیغات
 • سایت رایگان
 • نمونه سوالات آیین نامه
 • ایران سی ان
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 140
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 37
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 1
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 50
 • بازدید ماه : 83
 • بازدید سال : 461
 • بازدید کلی : 2539
 • کدهای اختصاصی